بهترین کتاب‌های مدیریت و رهبری 2017

بدون شک مدیران و رهبران کسب‌وکارها نیاز دارند همواره دانش خودشان را به روز کنند. به همین خاطر لیستی به روز (مربوط به امسال یعنی ۲۰۱۷) از بهترین کتاب‌های حوزه فعالیت‌شان را برای شما آماده کرده‌ایم. می‌توانیم بگوییم کتاب‌ها ارزشمندترین منابع دانش هستند. حتی بهترین کتاب‌های صوتی و ویدیوهای یوتیوب هم نمی‌توانند جایگزین کتاب شوند، زیرا زمان لازم برای انتقال نکات عمیقی که در هر کتاب نوشته شده به افراد مختلف، متفاوت است و تنها شکل مکتوب یک کتاب است که فرصت و امکان انتقال این اطلاعات را با سرعت مناسب برای فرد میسر می‌سازد. البته تهیه کتاب‌ها و گردآوری دانش این مجموعه‌ی ارزشمند به هر شکل و فرمی حائز اهمیت بوده و کاربرد متفاوتی دارد اما با اینحال کاری ارزشمند است.

امروزه وارسی تعداد زیادی کتاب‌ و غربال کردن آنها نیز به چالشی برای کتاب‌ خوان‌ها تبدیل شده است. کتابی مناسب است که نه فقط الهام‌بخش شما برای رسیدن به اهدفی والاتر باشد، بلکه راه حرکت در مسیر رسیدن به آن را نیز به شما نشان دهد. همچنین کتاب‌هایی که افراد نام‌آشنای کسب‌وکار برنامه شارک تنک معرفی کرده‌اند هم جواب خود را در گذر زمان داده‌اند. اما کتاب‌های کارآفرینان به همینجا ختم نمی‌شود و می‌توانید نوشته کتاب‌های حیاتی سال ۲۰۱۷ برای کارآفرینان را هم بخوانید.

در این مقاله برای شما لیستی از ۲۰ کتاب کسب‌وکار و رهبری آماده کرده‌ایم که به گزارش وبسایت آمازون در سال ۲۰۱۷ تاکنون جزو بهترین کتاب‌های این حوزه معرفی شده‌اند:

option b

۱٫ راه حل جایگزین: رویارویی با مشکل، بازیابی خویشتن و یافتن شادی

عنوان اصلی: Option B: Facing Adversity, Building Resilience and Finding Joy

نویسنده: Sheryl Sandberg & Adam Grant

امتیاز گودریدز: ۳٫۹۵ از ۵ ⭐️

شریل سندبرگ بعد مرگ ناگهانی همسرش مطمئن بود که خود و فرزندانش دیگر هرگز طعم لذت واقعی را نخواهند چشید. او در این کتاب می‌نویسد: “احساس پوچی می‌کردم” و “خلائی چنان بزرگ قلبم و تمام ریه‌هایم را پر کرد که توانایی‌ام را برای فکر کردن یا حتی نفس کشیدن محدود کرده بود.” دوست او آدام گرانت – روانشناس دانشگاه وارتون – به او یاد داد که راهکارهای محکمی در این زمینه وجود دارد که مردم در مواجهه با پیشامدهای ناگوار و تکان‌دهنده در زندگی به کمک آنها دوباره بهبود پیدا می‌کنند و از آن پیشامدها می‌گذرند.

کتاب راه حل جایگزین فقط تلفیقی از بینش شخصی شریل سندبرگ و نتایج تحقیقات شگفت انگیز آدام گرانت در مواجهه با سختی‌های زندگی و بازیابی قدرت فردی نیست، بلکه فراتر از مشکل شخصی سندبرگ رفته و تجربیات قشر وسیعی از مردم را که بر انواع سختی‌ها – مانند بیماری‌، از دست دادن شغل، تعرض، پیشامدهای طبیعی ناگوار و جنگ فائق آمده‌اند – بیان می‌کند. داستان‌های این افراد ظرفیت روح و روان بشر در رویارویی با مصائب و مشکلات، عبور از آنها و بازیابی لذت را نشان می‌دهد.

Radical Candor

۲٫ رک گویی رادیکال: رئیسی نیرومند باشید بدون اینکه انسانیت خود را زیر پا بگذارید

عنوان اصلی: Radical Candor: Be a Kickass Boss Without Losing Your Humanity

نویسنده: Kim Malone Scott

امتیاز گودریدز: ۴٫۲۲ از ۵ ⭐️

از زمانی که متولد می‌شویم به ما یاد می‌دهند که اگر حرف خوبی برای گفتن نداشتیم، بهتر است اصلا صحبت نکنیم. اما آنگونه که کیم اسکات در این کتاب بیان می‌کند، نتایج چنین نصیحتی زمانی که به پست مدیریت می‌رسیم فاجعه است.

اسکات از جمله مدیران موفقی بوده که سابقه کار در شرکت‌هایی نظیر گوگل و اپل را در کارنامه خود دارد. او در شرکت اپل درباره مدیریت بهینه کلاس هایی برپا کرده و در سال‌های اخیر به علت رویکرد جدیدش در مدیریت اثربخش شهرت یافته است – رویکردی که “رک گویی رادیکال” نام دارد.

کتاب “رک گویی” نقطه تعادل بین بیان و رفتار تهاجمی و همدلانه را به مدیران نشان می‎‌دهد. هدف این کتاب ایجاد یک راهنماست که شامل ترکیب درستی از تمجید و انتقاد برای رسیدن به نتایج بهتر و عملکرد بهره‌ور از جانب کارکنان باشد.

Unshakeable

۳٫ سرسختی: راهنمای شما برای دستیابی به رهایی مالی

عنوان اصلی: Unshakeable: Your Financial Freedom Playbook

نویسنده: Anthony Robbins

امتیاز گودریدز: ۴٫۱۴ از ۵ ⭐️

رابینز – کسی که معلم پنجاه میلیون نفر در بیش از ۱۰۰ کشور جهان بوده است – یکی از برترین استراتژیست‌های کسب‌وکار و زندگی در جهان است. او به همراه پیتر مالوک (Peter Mallouk) – برترین مشاور مالی دنیا در آمریکا برای سه سال متوالی توسط بارونز – این کتاب را گردآوری کرده است. این دو نفر اصولی را مطرح می‌کنند که به کمک آنها می‌توان استوار شد. منظور آنها از سرسختی و استواری اینست که چطور می‌توان در دنیایی که با عدم قطعیت، بی‌ثباتی اقتصادی و نرخ تغییرات بی‌سابقه موج می‌زند، به آرامش ذهنی رسید و از ترسی که بسیاری دیگر را از حرکت باز می‌دارد، سود کسب کرد.

You Are a Badass at Making Money

۴٫ تو کله خر هستی، پیش برو، پولدار می‌شوی

عنوان اصلی: You Are a Badass at Making Money: Master the Mindset of Wealth

نویسنده: Jen Sincero

امتیاز گودریدز: ۴٫۱ از ۵ ⭐️

کتاب “تو کله خر هستی” به خواننده کمک می‌کند که با پشت سر گذاشتن موانع و ترس‌هایی که در گذشته مانع پیشرفت او شده بودند، به موفقیت‌های مالی برسد. جین سینسرو داستان زندگی خودش را بیان می‌کند که چطور از یک حساب بانکی ناچیز به وضعیت مالی خوبی دست پیدا کرده و دائما در سفرهای دور دنیا در هتل‌های لاکچری پنج ستاره اقامت می‌کند. او در این کتاب با لحنی طنز‌آمیز به بیان داستان‌ها می‌پردازد. در پس هر یک از این داستان‌ها مفهومی نشسته که از نظر او یکی از اصولی است که باعث آزاد شدن پتانسیل‌های انسان و دستیابی به نتایج مطلوب می‌شود.

Everybody Lies

۵٫ همه دروغ می‌گویند: داده‌های بزرگ، داده‌های جدید و آنچه که اینترنت می‌تواند درباره ماهیت واقعی‌مان به ما بگوید

عنوان اصلی: Everybody Lies: Big Data, New Data, and What the Internet Can Tell Us About Who We Really Are

نویسنده: Seth Stephens-Davidowitz

امتیاز گودریدز: ۴ از ۵ ⭐️

کتاب “همه دروغ می‌گویند” اطلاعات و بینشی جالب، غافلگیر‌کننده و بعضا خنده‌داری درباره همه چیز – از اقتصاد گرفته تا اخلاق، ورزش، نژاد، جنسیت، نسل‌ها و غیره – به ما می‌دهد که همه و همه از داده‌های بزرگ جهانی استخراج شده‌اند. سوالاتی از قبیل اینکه: چند درصد از سفید‌پوستان آمریکا به خاطر سیاه‌پوست بودن باراک اوباما به او رای ندادند؟ آیا جایی که به مدرسه می‌روید در میزان موفقیت شما تاثیر خواهد گذاشت؟ آیا والدین قلبا فرزندان پسر را به داشتن فرزندان دختر ترجیح می‌دهند؟ آیا فیلم های خشن، نرخ جرائم را افزایش می‌دهد؟ دروغ گفتن درباره زندگی خصوصی‌مان تا چه اندازه امری مرسوم است؟

بررسی این سوالات و بسیاری سوالات دیگر، که توسط نویسنده کتاب افشا شده است به ما کمک می‌کند که شناخت بهتری از خود و زندگی‌مان برسیم.

Barking Up the Wrong Tree

۶٫ پارس کردن پای درخت اشتباه: دانش غافلگیر کننده درباره اینکه چرا هر آنچه راجع به موفقیت می‌دانید (غالبا) اشتباه است

عنوان اصلی: Barking Up the Wrong Tree: The Surprising Science Behind Why Everything You Know About Success Is (Mostly) Wrong

نویسنده: Eric Barker

امتیاز گودریدز: ۴٫۲۷ از ۵ ⭐️

اریک بارکر در کتاب “پارس کردن پای درخت اشتباه” علم خارق‌العاده‌ای را درباره این واقعیت افشا می‌کند که ما واقعا موفقیت را چگونه تعریف می‌کنیم و مهم‌تر از آن اینکه هر کسی چطور می‎‌تواند به موفقیت برسد. او با بررسی ویژگی‌هایی که افراد موفق را از سایرین متمایز کرده بیان می‌کند که ما نیز چطور می‌توانیم شبیه به آنها باشیم – و در برخی موارد نیز چرا خوب است که شبیه به آنها نیستیم. کتاب “پارس کردن پای درخت اشتباه” به کمک آمار و ارقام و حکایت‌های متعدد به شما کمک می‌کند که راهکارهای کارآمد و ناکارآمد برای موفقیت را درک کنید. بنابراین حدس و گمان‌ها را درباره موفقیت رها کنید و زندگی مورد‌علاقه‌تان را در پیش بگیرید.

Peak Performance

۷٫ عملکرد برتر: ماهرانه بازی کنید، از فرسودگی شغلی اجتناب کنید و به کمک علم نوین موفقیت کامیاب شوید

عنوان اصلی: Peak Performance: Elevate Your Game, Avoid Burnout, and Thrive with the New Science of Success

نویسنده: Brad Stulberg & Steve Magness

امتیاز گودریدز: ۴٫۲۲ از ۵ ⭐️

کتاب “عملکرد برتر” اولین کتاب در نوع خود است که داستان‌های الهام‌بخش از افرادی را که با توجه به ظرفیت‌هایشان – از ورزشی گرفته تا ذهنی و هنری – عملکردهای بالایی نشان داده‌اند، با آخرین دستاوردهای علمی در زمینه عوامل شناختی و نوروشیمیایی (neurochemical) که باعث بروز عملکرد برتر می‌شود، تلفیق کرده است.

کتاب “عملکرد برتر” اسرار موفقیت را بیان کرده و به خواننده یاد می‌دهد که چطور آنها را به کار ببرد. در هر زمینه‌ای که فعالیت می‌کنید، اگر می‌خواهید “ماهرانه بازی کنید” این کتاب راه آن را به شما نشان خواهد داد.

Scale

۸٫ مقیاس: قوانین جهانی رشد، نوآوری، پایداری و سرعت زندگی در اورگانیسم‌ها، شهرها، اقتصادها و شرکت‌ها

عنوان اصلی: Scale: The Universal Laws of Growth, Innovation, Sustainability, and the Pace of Life in Organisms, Cities, Economies, and Companies

نویسنده: Geoffrey West

امتیاز گودریدز: ۴٫۳۱ از ۵ ⭐️

وست در کتاب “مقیاس” نتایج تحقیقات شگفت‌انگیز خود را در زمینه علم پیچیده سیستم‌ها و شبکه‌ها بیان کرده است. با اینکه واژه پیچیده ممکن است تا حدی گمراه‌کننده باشد، آنچه زیبایی تحقیقات وست را نشان می‌دهد وجود اصل سادگی در مقیاس‌های کوچک است. او می‌گوید که تمام پدیده‌های به ظاهر پیچیده و متنوع در سیستم‌های زنده شامل بدن‌هایمان، شهرها و کسب‌وکارهای‌مان به یکدیگر پیوسته هستند. وست در تحقیقی متوجه شد که علیرغم تنوع شگرفی که در سایز پستانداران وجود دارد، همه آنها تا حد زیادی نسخه‌های مقیاس‌پذیری از یکدیگر هستند.

علاوه بر اینها کارایی سیستم گردش خون پستانداران دقیقا بر اساس وزن آن افزایش پیدا می‌کند: مثلا اگر یک موش، یک انسان و یک فیل را روی یک نمودار لگاریتمی با هم مقایسه کنید، خواهید دید که هر بار با دو برابر شدن میانگین وزن پستاندار، ۲۵ درصد افزایش کارایی و ۲۵ درصد عمر طولانی‌تری دارد. این نتیجه به همه چیز مربوط می‌شود – از این نکته که می‌توانیم انتظار داشته باشیم که چه مدت زندگی خواهیم کرد گرفته تا تعداد ساعات خوابی که نیاز داریم.

شهرها نیز مجموعه‌ای از شبکه‌ها هستند و قوانین مقیاس‌پذیری در آنها وجود دارد. برای هر دو برابر شدن در اندازه یک شهر به ۱۵ درصد جاده، سیم برق و ایستگاه‌های گاز کمتر برای حمایت از همان تعداد جمعیت نیاز است. شگفت‌آورتر اینست که برای هر دو برابر شدن اندازه شهرها مقدار اختراعات و ثروت ۱۵ درصد و نیز تعداد جنایت و بیماری ۱۵ درصد بیشتر می‌شود. این یافته‌ها زمینه‌ای جدید را برای علم شهرها فراهم می‌کند. او با گسترش دادن دامنه تحقیقات‌اش به کسب‌وکارها به این سوال پاسخ می‌دهد که چرا برخی از کسب‌وکارها موفق می‌شوند درحالیکه برخی شکست می‌خورند. کتاب “مقیاس” داستان ماجراجویی‌های علمی و هیجان‌انگیز در مورد المان‌ها و قوانین طبیعی و ساده اما عمیق است که ما را در سطوح مختلف به هم پیوند می‌دهد.

The Captain Class

۹٫ کارگاه آموزشی کاپیتان: نیروی پنهانی که برترین تیم‌های جهان را تشکیل می‌دهد

عنوان اصلی: The Captain Class: The Hidden Force That Creates the World’s Greatest Teams

نویسنده: Sam Walker

امتیاز گودریدز: ۴٫۰۶ از ۵ ⭐️

سردبیر ورزشی سابق وال استریت ژورنال، بزرگترین تیم‌های تاریخ را شناسایی و معرفی کرده و ویژگی‌های رهبری غیر معمولی مردان و زنانی را که برای تیم آنها موفقیت به ارمغان آورده‌اند، را شناسایی می‌کند. راز برنده‌شدن آنها برخلاف آنچه فکر می‌کنید نه مربی آن است، نه ستاره‌های آن تیم، نه استراتژی آن. بلکه المان دیگری در موفقیت آنها تاثیر داشته است. چند سال پیش سام واکر برای پاسخ به یکی از سوالات داغ و مورد بحث در ورزش اقدام به گردآوری اطلاعات از بزرگ‌ترین تیم‌های دنیا کرد. او سپس فرمولی را طراحی و آن را در هزاران تیم اعمال کرد. او در این کتاب به بیان یافته‌های خود در این زمینه می‌پردازد.

یکی دیگر از پرسش‌های پیچیده‌ای که واکر به دنبال آن بود اینست که این تیم‌ها چه ویژگی‌های مشترکی با هم داشتند، همانطور که واکر بیشتر در این موضوع بررسی می‌کرد متوجه شد که هر کدام از تیم‌ها یک رهبر انحصاری داشت که باعث درخشندگی آن در دوره‌هایی تاریخی شده‌ بود. او یافته‌های دست اول و خلاف انتظار خود را در زمینه رهبری در کتاب “کارگاه آموزشی کاپیتان” ارائه کرده است که در اصول رقابتی کاربرد دارد. کتاب “کارگاه آموزشی کاپیتان” ماجرای شانزده رهبر موفق را توصیف می‌کند.

Hit Makers

۱۰٫ آتش معرکه‌ها: علم شهرت در عصری پر از حواس پرتی

عنوان اصلی: Hit Makers: The Science of Popularity in an Age of Distraction

نویسنده: Derek Thompson

امتیاز گودریدز: ۴٫۰۳ از ۵ ⭐️

کتاب “آتش معرکه‌ها” نتیجه بررسی عمیقی است از ارزشمندترین سرمایه قرن بیست و یکم؛ یعنی توجه مردم. دِرِک تامسون در این کتاب با استفاده از ابزارهای اقتصاد و روانشناسی به بررسی دلایلی می‌پردازد که باعث جلب توجه مردم می‌شود. او به پرده برداری از عواملی می‌پردازد که موجب رفتار هوشمندانه‌تر ما می‌شود و از طریق آن به برپا کردن معرکه‌ای تمام عیار برای جلب توجه مصرف‌کنندگان کمک می‌کند.

Fourth Industrial Revolution

۱۱٫ چهارمین انقلاب صنعتی

عنوان اصلی: The Fourth Industrial Revolution

نویسنده: Klaus Schwab

امتیاز گودریدز: ۳٫۷۴ از ۵ ⭐️

پروفسور کلاوس شواب، موسس و رئیس اجرایی مجمع جهانی اقتصاد، در طول چهار دهه گذشته در مرکز امور جهانی قرار داشته است. او به این نتیجه رسیده که ما در دورانی زندگی می‌کنیم که شاخه‌های عمیق و متنوع تکنولوژی بیش از هر دوران دیگری در تاریخ بشر ریشه دوانده و با سرعتی زیاد در حال تغییر است. او این دوران را چهارمین انقلاب صنعتی نامیده است.

این کتاب به بررسی ایده‌ها، بینش‌ها و خرد جمع‌سپاری (crowdsourcing) که حاصل از شبکه‌ها‌ی کسب‌وکار، دولت، جامعه مدنی و رهبران جوان بوده، پرداخته است و بیان می‌کند که چه مسئولیت‌های جمعی را باید به عهده بگیریم تا مطمئن شویم که تغییرات آینده‌ -که امروز در حال شکل‌گیری است – برای همه ما تغییراتی مثبت خواهد بود.

The Upstarts

۱۲٫ تازه به دوران رسیده‌ها: چگونه اوبر، Airbnb و دیگر شرکت‌های سیلیکون ولی دنیا را تغییر می‌دهند

عنوان اصلی: The Upstarts: How Uber, Airbnb, and the Killer Companies of the New Silicon Valley Are Changing the World

نویسنده: Brad Stone

امتیاز گودریدز: ۴٫۱۴ از ۵ ⭐️

در سایه‌ی روحیه بزرگان کلاسیک سیلیکون‌ولی مانند استیو جابز و بیل گیتس، نسل جدیدی از کارآفرینان در حال قدرت گرفتن هستند که موجب بروز تحول فرهنگی جدیدی از طریق فناوری می‌شوند. آنها از جمله بنیانگذاران استثنایی و تازه به دوران رسیده هستند که انگیزه‌ای بی حد و مرز و اعتماد به نفسی فراوان دارند. آنها جوانانی پر از عطش و باهوش هستند که در حال بازنویسی قوانین سنتی کسب و کار بوده و زندگی روزمره ما را تغییر می دهند. این تازه به دوران رسیده‌ها اغلب موانع جدی اخلاقی و قانونی را در این روند دور می‌زنند.

کتاب “تازه به دوران رسیده‌ها” نسخه‌‌ای نهایی از آغاز عصر استقامت، خلاقیت، کشمکش‌ها و ثروت است. براد استون در این کتاب راجع به شرکت‌های جدید و رادیکال سیلیکون ولی توضیح می‌دهد. او بیان می‌کند که چگونه همه چیز شروع شد و چگونه جهان با ده سال پیش کاملا متفاوت شده است.

Real Artists Don't Starve

۱۳٫ هنرمند واقعی گرسنه نمی‌ماند: استراتژی‌های نامیرا برای رشد در عصر خلاقیت

عنوان اصلی: Real Artists Don’t Starve: Timeless Strategies for Thriving in the New Creative Age

نویسنده: Jeff Goins

امتیاز گودریدز: ۴٫۱۶ از ۵ ⭐️

از طراحان گرافیک و نویسندگان گرفته تا سایر هنرمندان و متخصصان کسب‌وکارها، تمام افراد خلاق و نوآور می‌دانند که هیچ‌کس هنرمند متولد نشده است. قوانین انقلابی گوینز در کتاب “هنرمند واقعی گرسته نمی‌ماند” به صورت کاربردی روند تبدیل شدن به یک هنرمند – فردی که از تخیل خود در راه‌های بنیادی زندگی بهره‌برداری می‌کند –  توضیح می‌دهد. او به افراد خلاق یادآوری می‌کند که کسب‌وکار و هنر، فعالیت‌هایی جدا از هم نیستند. در واقع موفقیت در کسب‌وکار و در زندگی از تمرین کردن برای پرورش خلاقیت نشات می‌گیرد.

9781119278665.pdf

۱۴٫ در دورانی که ماشین‌ها تمام کارها را انجام می‌دهند چه کنیم: چطور در جهان هوش مصنوعی، الگوریتم‌ها، ربات‌ها و داده‌های بزرگ راه خود را پیش ببریم

عنوان اصلی: What To Do When Machines Do Everything: How to Get Ahead in a World of AI, Algorithms, Bots, and Big Data

نویسنده: Malcolm Frank & Paul Roehrig

امتیاز گودریدز: ۳٫۷۹ از ۵ ⭐️

امروزه رهبران کسب‌وکارها دو گزینه پیش روی خود دارند: یا با پیشرفت دائمی تکنولوژیکی بلعیده شوند و یا برای دستیابی به سودآوری و کسب‌وکاری نوین بر موج پیشرفت‌های تکنولوژی سوار شوند. کتاب “در دورانی که ماشین‌ها تمام کارها را انجام می‌دهند چه کنیم” راهی روشن برای پیشرفت آینده کاری شما ارائه می‌کند.

دنیای دیجیتال در حال تغییر دادن همه چیز – از نحوه کار، زندگی و خرید گرفته تا نحوه تفریحات و مدیریت پول، سلامت، امنیت و روابط‌مان – است. فرانک در این کتاب پیشنهاد می‌کند که اجازه ندهید کسب و کار یا حرفه شما از دست برود. کتاب “در دورانی که ماشین‌ها تمام کارها را انجام می‌دهند چه کنیم” نقشه راه استراتژیک شما برای آینده‌ای پر از احتمالات، موفقیت ها و یا خطر هاست.

Glass House

۱۵٫ خانه شیشه‌ای: ۱% اقتصاد و فروپاشی شهر تماما آمریکایی‌

عنوان اصلی: Glass House: The 1% Economy and the Shattering of the All-American Town

نویسنده: Brian Alexander

امتیاز گودریدز: ۴ از ۵ ⭐️

در سال ۱۹۴۷، مجله فوربس اعلام کرد لنکستر، اوهایو نماد شهری تماما آمریکایی است. امروزه این شهر آسیب دیده و دلسرد برای آینده خود مبارزه می‌کند. در کتاب “خانه شیشه‌ای” برایان الکساندر روزنامه‌نگار، داستان این شهر را توصیف می‌کند تا نشان دهد که چگونه در مدت ۳۵ سال کاشت چنان بذرهایی باعث رشد “ترامپ‌ایسم”، نابرابری و کاهش انسجام ملی در آمریکا شده است.

Warnings

۱۶٫ هشدارها: پیدا کردن کاساندراها برای متوقف کردن مصیبت‌ها

عنوان اصلی: Warnings: Finding Cassandras to Stop Catastrophes

نویسنده: Richard Clarke & R.P. Eddy

امتیاز گودریدز: ۳٫۹۹ از ۵ ⭐️

در اسطوره‌ی یونانی کاساندراها کسانی بودند که وقابع فاجعه‌بار را پیش‌بینی می‌کردند اما مورد لعنت خدایان قرار گرفته و نادیده انگاشته شدند. امروزه کاساندراهای مدرن کسانی هستند بلایای طبیعی مثل طوفان کاترینا، فاجعه فوکوشیما، رکود بزرگ جهانی، ظهور مؤسسه علوم و امنیت بین المللی ISIS و بسیاری اتفاقات دیگر را پیش‌بینی کردند. آنها نیز مانند کاساندراهای یونان باستان نادیده گرفته شدند. در حال حاضر نیز کسانی هشدارهایی درباره‌ی بلایای آتی داده‌اند، اما چگونه بفهمیم که این هشدارهای احتمالی درست هستند؟

نویسندگان کتاب “هشدارها” از طریق بررسی زمینه‌های مختلف، روش دقیقی برای جدا‌کردن کاساندراهای واقعی از کسانی فقط یک مشت مهملات به هم می‌بافند، پیدا کرده‌اند. آنها سپس ادعاهای کارشناسانی را که امروزه نسبت به وقوع بلایای آتی – مثل تهدیدات هوش مصنوعی، هک زیستی (bio-hacking)، ویروس های جهش یافته و موارد دیگر –  هشدار می‌دهند و اغلب نادیده گرفته می‌شوند، مورد بررسی قرار داده‌اند. اطلاع از بینش پرنفوذ آنها برای هر کسی، هر کسب و کار یا هر دولتی که مایل نیست قربانی فجایع فردا باشد، ضروری است.

Knowledge Illusion

۱۷٫ توهم آگاهی: چرا ما هیچوقت تنها فکر نمی‌کنیم؟

عنوان اصلی: The Knowledge Illusion: Why We Never Think Alone

نویسنده: Steven Sloman & Philip Fernbach

امتیاز گودریدز: ۳٫۸۵ از ۵ ⭐️

ذهن انسان هم بسیار زیرک است و هم رقت انگیز. ما بر آتش مسلط شده‌ایم، موسسات دموکراتیک ایجاد کرده‌ایم، به کره ماه قدم گذاشته‌ایم و ژنوم‌هایمان را نظم و ترتیب داده‌ایم. با اینحال ذهن هر یک از ما پر از خطاست، گاهی غیر‌منطقی و غالبا نادان عمل‌می‌کند. طبیعت جمعیِ هوش و دانش توضیح می‌دهد که چرا اغلب فرض می‌کنیم که بیشتر از آنچه واقعا می‌دانیم، دانش داریم. چرا عقاید سیاسی و اعتقادات اشتباه‌مان به سختی تغییر می‌کنند و چرا رویکردهای فردگرا برای آموزش و مدیریت اغلب شکست می‌خورند. اما در عین حال ذهن جمعی ما همچنین ما را قادر به انجام کارهایی شگفت‌انگیز می کند. کتاب “توهم آگاهی” ادعا می‌کند که نبوغ واقعی تنها در هوش جمعی پیدا می‌شود.

Learn Better

۱۸٫ یادگیری بهتر: تسلط بر مهارت‌های موفقیت در زندگی، کسب‌وکار و مدرسه، یا اینکه چطور به فردی متخصص در همه زمینه‌ها تبدیل شویم

عنوان اصلی: Learn Better: Mastering the Skills for Success in Life, Business, and School, or, How to Become an Expert in Just About Anything

نویسنده: Ulrich Boser

امتیاز گودریدز: ۳٫۹۳ از ۵ ⭐️

بوزر در این کتاب تحسین برانگیز، علم جدید یادگیری را نشان می‌دهد. او بیان می‌کند که چگونه تکنیک‌های ساده می‌تواند به افراد کمک کند تا به طور چشم‌گیری پیشرفته‌تر شوند. او شش مرحله کلیدی را برای کمک به ما در نحوه یادگیری توضیح می‌دهد که همگی همراه با بیان داستان‌هایی جذاب هستند.

کتاب “یادگیری بهتر” باعث ایجاد تحولی در نحوه یادگیری دانشجویان و جامعه شده و بیان می‌کند که هوشمند بودن یک توانایی ذاتی نیست. به کمک نویسنده کتاب – بوزر – می‌توانید بر توانایی‌های قابل توجه مغز خود برای یادگیری مهارت‌های جدید و ورود به دنیایی جدید و پر از فرصت، سرمایه‌گذاری کنید.

Sensemaking

۱۹٫ سازگاری با عقل: قدرت علوم انسانی در عصر الگوریتم‌ها

عنوان اصلی: Sensemaking: The Power of the Humanities in the Age of the Algorithm

نویسنده: Christian Madsbjerg

امتیاز گودریدز: ۳٫۷۶ از ۵ ⭐️

کریستین مادسبرگ استدلال می‌کند که دلبستگی زیاد ما به داده‌ها اغلب نقایص گیج‌کننده و ریسک‌هایی را که برای بشر ایجاد کرده، پنهان می‌کند. سرسپردگی کورکورانه به اعداد و ارقام، کسب‌وکارها، تحصیلات، دولت‌ها و پس اندازها، زندگی ما را به خطر می‌اندازد. بسیاری از شرکت‌ها ارتباط انسانی با مشتریان خود را از دست داده‌اند. مادسبرگ برخلاف باور عموم نشان می‌دهد که چطور بسیاری از داستان‌های موفقیت‌آمیز امروزی نه از تفکر “کمی” بلکه از تعامل عمیق با فرهنگ، زبان و تاریخ به دست آمده‌اند. او روش خود را “سازگاری با عقل” می‌نامد.

Spark

۲۰٫ جرقه: چگونه خود و دیگران را به سمت موفقیت‌های بزرگ‌تر هدایت کنیم

عنوان اصلی: Spark: How to Lead Yourself and Others to Greater Success

نویسنده: Angie Morgan & Courtney Lynch

امتیاز گودریدز: ۳٫۹۲ از ۵ ⭐️

بسیاری از مردم معتقدند که رهبران، کمیاب، اندک و در سطوح بالای سازمان‌ها و کسب و کارها مشغول به کار هستند. اما حقیقت این است که رهبران می‌توانند در هر سطحی از سازمان یافت شوند.

این کتاب به چنین افرادی عنوان جرقه‌ها را داده است – یعنی کسانی که سازندگان، متفکران، نوآوران و کاتالیزورهایی موثر بر تغییرات شخصی و سازمانی هستند.

کتاب “جرقه” نه تنها شما را به جرقه شدن تشویق کرده و انگیزه می‌دهد، بلکه منابع آنلاینی را نیز معرفی می‌کند که باعث پیشرفت مهارت‌های رهبری در شما خواهد شد. هرکسی می‌تواند به کمک کتاب “جرقه” به عنوان یک برنامه کار به کاتالیزوری برای تغییر تبدیل شود و هر سازمانی می‌تواند جرقه‌هایش را شناسایی کرده و آنها را پرورش دهد.

کتاب بخوانید، یاد بگیرید و کسب‌وکار خود را توسعه دهید. حق با شماست که مطالعه‌ی لیست بهترین کتاب‌ها کاری زمانبر است. اما توسعه‌ی کسب‌وکار شما، ارزش زمانی که صرف یادگیری مطالب ارزشمند این کتاب‌ها می‌کنید، دارد. پرفروش‌ترین کتاب‌های مارکتینگ در کنار مدیریت و رهبری مناسب می‌تواند منجر به موفقیت بسیاری از کسب‌وکارها شود. پس این نوشته را هم از دست ندهید.

اگر گمان می‌کنید که کتاب مهمی را در معرفی این لیست از قلم انداخته‌ایم، حتما آن را در قسمت نظرات با ما در میان بگذارید و به ما بگویید که چرا به نظرتان یکی از بهترین کتاب‌های کسب‌وکار و رهبری در سال ۲۰۱۷ است.

در قسمت نظرات از ما هر سوالی در مورد کتاب دارید، بپرسید. ما در گنجینه ۲ میلیون جلدی، بهترین کتاب را به شما معرفی می‌کنیم و از گپ زدن در مورد کتاب لذت می‌بریم.

لوگوی گودریدز

منبع امتیاز کتاب‌ها از سایت گودریدز (Goodreads.com) می‌باشد. اگر با گودریدز آشنا نیستید، پیشنهاد می‌کنیم نوشته معرفی شبکه اجتماعی کتاب گودریدز را بخوانید. به نظر ما و بسیاری دیگر، این وبسایت بهترین منبع اطلاعات و نقد و بررسی کتاب‌هاست و امکانات بسیار زیادش مثل موتور پیشنهاددهنده کتاب، باعث شده به نوعی بهشت کتاب‌خوانان باشد.

پیشنهاد کتاب

در سری نوشته‌های “چه کتابی بخوانیم، معرفی کتاب” بلاگ داربوک، بهترین کتاب‌های موضوعی و پرفروش‌ترین کتاب‌ها، هر هفته با یک نوشته معرفی می‌شود.

Darbook copy
dialog 2
dialog 4
squirrel
printer
ebook

در دو نسخه کاغذی و الکترونیکی

دسترسی به کتاب‌های زبان اصلی (انگلیسی، آلمانی، فرانسوی و …) از هر زمانی برای شما راحت‌تر و ارزان‌تر شده. هر کتابی که به دنبالش هستید را پیدا می‌کنیم و به دستتان می‌رسانیم!